Sök  »
Miljö, utveckling, prestation, kunskap och erfarenhet
2013-03-10
Resultat från Skånes islandshästyra
T1 Tölt Svala gård
Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass


A-final

01 024 Caroline Poulson
Helgi f Stafholti 6,73
UTTA 6,7 (1) 6,7 (1) 6,8 (1)

02 005 Katie Brumpton
Smari f Askagården 6,63
UTTA 6,7 (1) 6,5 (4) 6,7 (2)

03 021 Karin Gunnarsson
Bogatyr f Rooslunda 6,50
UTTA 6,5 (3) 6,7 (1) 6,3 (4)

04 018 Anna Stenbeck
Orri f Mörtö 6,43
UTTA 6,5 (3) 6,5 (4) 6,3 (4)

04 028 Helena Kroghen Adalsteinsdottir
Silfri f Litlu- Sandvik 6,43
UTTA 6,3 (5) 6,5 (4) 6,5 (3)

06 027 Alexandra Montan
Rökkvi f Hárlaugsstödum 6,40
UTTA 6,3 (5) 6,7 (1) 6,2 (6)

07 026 Maria Gustavsson
Sibelius v Eischenhof 6,23
UTTA 6,3 (5) 6,2 (9) 6,2 (6)

08 013 Unn Kroghen
Victor f Nöddegården 6,17
UTTA 6,0 (11) 6,3 (7) 6,2 (6)

08 020 Emmi Svärd
Rima f Kruagården 6,17
UTTA 6,2 (8) 6,3 (7) 6,0 (11)

10 006 Juliane Klink
Pila f Smemåla 6,13
UTTA 6,2 (8) 6,0 (10) 6,2 (6)

11 023 Sara Rosenberg Asmussen
Saevar f Mosfellsbae 6,03
UTTA 6,2 (8) 5,7 (11) 6,2 (6)

T1 Tölt Svala gård
A-final
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass


01 018 Anna Stenbeck
Orri f Mörtö 6,89 [T]
LÅNG 7,0 (2) 7,0 (2) 6,5 (4) 6,83
STEG 6,5 (3) 7,0 (1) 7,0 (1) 6,83
ÖKAD 7,0 (2) 7,0 (2) 7,0 (2)
7,00

02 028 Helena Kroghen Adalsteinsdottir
Silfri f Litlu- Sandvik 6,89
LÅNG 6,5 (4) 6,5 (4) 6,0 (5) 6,33
STEG 6,5 (3) 7,0 (1) 7,0 (1) 6,83
ÖKAD 7,5 (1) 7,5 (1) 7,5 (1) 7,50

03 005 Katie Brumpton
Smari f Askagården 6,83
LÅNG 7,5 (1) 6,5 (4) 7,0 (2) 7,00
STEG 7,0 (1) 6,5 (4) 6,0 (5) 6,50
ÖKAD 7,0 (2) 7,0 (2) 7,0 (2) 7,00

03 021 Karin Gunnarsson
Bogatyr f Rooslunda 6,83
LÅNG 6,5 (4) 7,0 (2) 7,0 (2) 6,83
STEG 7,0 (1) 6,5 (4) 6,5 (3) 6,67
ÖKAD 7,0 (2) 7,0 (2) 7,0 (2) 7,00

05 024 Caroline Poulson
Helgi f Stafholti 6,78
LÅNG 7,0 (2) 7,5 (1) 7,5 (1) 7,33
STEG 6,5 (3) 7,0 (1) 6,5 (3) 6,67
ÖKAD 6,5 (5) 6,5 (5) 6,0 (5) 6,33

F1 Femgång Lövängen
Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass


A-final

01 001 Magnus Skulason
Aspar Froni 6,67
UTTA 6,6 (1) 6,7 (1) 6,7 (1)

02 005 Katie Brumpton
Smari f Askagården 6,07
UTTA 5,8 (3) 5,8 (3) 6,6 (2)

03 007 Eva-Karin Bengtsson
Nör f Bucherbach 5,80
UTTA 6,1 (2) 5,5 (7) 5,8 (4)

03 012 Anna Stenbeck
Amor f Dallandi 5,80
UTTA 5,6 (4) 5,9 (2) 5,9 (3)

05 009 Amalie Möller-san Pedro
Heikir f Kjartansstödum 5,70
UTTA 5,6 (4) 5,7 (4) 5,8 (4)

06 066 Katie Brumpton
Littla-Min f Löjtnantsgården 5,60
UTTA 5,6 (4) 5,6 (5) 5,6 (7)

07 011 Eva-Karin Bengtsson
Gaski f Pulu 5,53
UTTA 5,6 (4) 5,6 (5) 5,4 (8)

08 013 Unn Kroghen
Victor f Nöddegården 5,50
UTTA 5,4 (9) 5,3 (10) 5,8 (4)

09 006 Juliane Klink
Pila f Smemåla 5,40
UTTA 5,4 (9) 5,4 (8) 5,4 (8)

10 003 Hanna Eriksson
Gosi Efri-Raudalaek 5,33
UTTA 5,5 (8) 5,3 (10) 5,2 (10)

11 065 Jennie Filipsson
Hektor f Bråtorpsgård 5,30
UTTA 5,4 (9) 5,4 (8) 5,1 (11)

12 004 Christian Kollerup
Dynur Guldbaek 4,37
UTTA 4,8 (12) 4,4 (12) 3,9 (12)

F1 Femgång Lövängen
A-final
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass



01 001 Magnus Skulason
Aspar Froni 7,03
TÖLT 8,0 (1) 8,0 (1) 8,0 (1) 8,00
TROT 7,0 (1) 7,0 (1) 7,5 (1) 7,17
WALK 6,0 (2) 6,5 (2) 6,0 (2) 6,17
CANT 6,5 (1) 6,5 (1) 6,5 (1) 6,50
PASS 7,0 (1) 6,0 (1) 7,0 (1) 6,67

02 007 Eva-Karin Bengtsson
Nör f Bucherbach 6,48
TÖLT 6,5 (2) 6,5 (2) 6,5 (3) 6,50
TROT 7,0 (1) 6,5 (2) 6,5 (2) 6,67
WALK 6,5 (1) 7,5 (1) 6,5 (1) 6,83
CANT 6,5 (1) 6,0 (2) 6,0 (2) 6,17
PASS 6,5 (2) 5,5 (2) 7,0 (1) 6,33

03 012 Anna Stenbeck
Amor f Dallandi 5,84
TÖLT 6,5 (2) 6,5 (2) 7,0 (2) 6,67
TROT 6,0 (4) 6,5 (2) 6,0 (4) 6,17
WALK 6,0 (2) 6,0 (3) 6,0 (2) 6,00
CANT 5,5 (3) 4,5 (5) 5,0 (5) 5,00
PASS 5,5 (5) 5,0 (4) 5,0 (5) 5,17

04 066 Katie Brumpton
Littla-Min f Löjtnantsgården 5,81
TÖLT 6,0 (4) 6,0 (5) 6,0 (4) 6,00
TROT 6,5 (3) 6,0 (5) 6,5 (2) 6,33
WALK 5,5 (5) 5,0 (5) 5,0 (5) 5,17
CANT 5,5 (3) 5,5 (3) 5,5 (4) 5,50
PASS 6,0 (3) 5,5 (2) 6,0 (3) 5,83

05 009 Amalie Möller-san Pedro
Heikir f Kjartansstödum 5,79
TÖLT 6,0 (4) 6,5 (2) 5,5 (5) 6,00
TROT 6,0 (4) 6,5 (2) 6,0 (4) 6,17
WALK 6,0 (2) 5,5 (4) 5,5 (4) 5,67
CANT 5,5 (3) 5,5 (3) 6,0 (2) 5,67
PASS 6,0 (3) 5,0 (4) 5,5 (4) 5,50

T2 Tölt Brösarpsgården
Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass


A-final

01 001 Magnus Skulason
Aspar Froni 7,50
UTTA 7,5 (1) 7,1 (1) 7,9 (1)

02 029 Maria Gustavsson
Sleipnir f Pórbergsstödum 7,00
UTTA 6,9 (2) 6,8 (2) 7,3 (2)

03 030 Linda Antonsson
Isak f Dirhuvud 6,83
UTTA 6,8 (3) 6,8 (2) 6,9 (3)

04 069 Magnus Skulason
Íris frá Dalbae 6,73
UTTA 6,8 (3) 6,6 (4) 6,8 (4)

05 065 Jennie Filipsson
Hektor f Bråtorpsgård 6,40
UTTA 6,8 (3) 6,5 (5) 5,9 (7)

06 017 Juliane Klink
Humall Skaneyland 6,33
UTTA 6,3 (6) 6,1 (7) 6,6 (5)

07 025 Josefine Lindgren
Kulur f Brösarpsgården 6,10
UTTA 5,9 (8) 6,3 (6) 6,1 (6)

08 009 Amalie Möller-san Pedro
Heikir f Kjartansstödum 6,03
UTTA 6,1 (7) 6,1 (7) 5,9 (7)

09 031 Alexandra Pettersson
Soley f Kvarnbacka 3,93
UTTA 4,1 (10) 3,6 (9) 4,1 (9)

10 033 Elin Hermansson
Mori f Berget 3,70
UTTA 4,5 (9) 3,1 (10) 3,5 (10)

T2 Tölt Brösarpsgården
A-final
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass



01 001 Magnus Skulason
Aspar Froni 7,42
ANY 8,0 (1) 7,5 (1) 8,0 (1) 7,83
SLOW 7,5 (1) 7,5 (1) 7,5 (1) 7,50
INGE 7,0 (1) 7,5 (1) 7,0 (1) 7,17

02 029 Maria Gustavsson
Sleipnir f Pórbergsstödum 6,92
ANY 7,0 (2) 6,5 (3) 7,0 (2) 6,83
SLOW 7,0 (2) 7,0 (2) 6,5 (2) 6,83
INGE 7,0 (1) 7,0 (2) 7,0 (1) 7,00

03 030 Linda Antonsson
Isak f Dirhuvud 6,50
ANY 7,0 (2) 7,0 (2) 7,0 (2) 7,00
SLOW 6,5 (3) 6,5 (3) 6,0 (4) 6,33
INGE 7,0 (1) 6,5 (3) 5,5 (4) 6,33

04 065 Jennie Filipsson
Hektor f Bråtorpsgård 6,38
ANY 7,0 (2) 6,5 (3) 6,5 (5) 6,67
SLOW 6,5 (3) 6,5 (3) 6,5 (2) 6,50
INGE 6,5 (4) 6,0 (5) 6,0 (3) 6,17

05 017 Juliane Klink
Humall Skaneyland 6,13
ANY 6,0 (5) 6,5 (3) 7,0 (2) 6,50
SLOW 6,0 (5) 6,0 (5) 6,0 (4) 6,00
INGE 6,5 (4) 6,5 (3) 5,0 (5) 6,00

V1 Fyrgång Simon fra Efri-Raudalaek
Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass


A-final

01 024 Caroline Poulson
Helgi f Stafholti 6,53
UTTA 6,6 (1) 6,8 (1) 6,2 (2)

02 014 Magnus Skulason
Aradis f Brösarpsgården 6,47
UTTA 6,4 (3) 6,6 (3) 6,4 (1)

03 015 Ása Gunnarsdottir
Kopar f Bólstad 6,43
UTTA 6,5 (2) 6,7 (2) 6,1 (5)

04 018 Anna Stenbeck
Orri f Mörtö 6,23
UTTA 6,2 (5) 6,3 (4) 6,2 (2)

05 023 Sara Rosenberg Asmussen
Saevar f Mosfellsbae 6,20
UTTA 6,3 (4) 6,1 (5) 6,2 (2)


06 017 Juliane Klink
Humall Skaneyland 5,83
UTTA 5,9 (6) 5,8 (7) 5,8 (6)

07 019 Alexandra Montan
Gustur f Margaretarhofi 5,80
UTTA 5,9 (6) 5,9 (6) 5,6 (8)

08 020 Emmi Svärd
Rima f Kruagården 5,63
UTTA 5,6 (8) 5,5 (8) 5,8 (6)

09 022 Daniel Sundin
Snaer f Fögruhlíd 4,30
UTTA 4,1 (9) 4,4 (9) 4,4 (9)


V1 Fyrgång Simon fra Efri-Raudalaek
A-final
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass


01 015 Ása Gunnarsdottir
Kopar f Bólstad 6,77
TÖLT 6,5 (3) 6,5 (4) 6,0 (4) 6,33
TROT 6,5 (3) 7,0 (2) 6,5 (4) 6,67
WALK 7,0 (1) 7,0 (1) 7,5 (1) 7,17
CANT 6,5 (1) 7,0 (1) 6,5 (1) 6,67
TÖLT 7,0 (1) 7,0 (1) 7,0 (1) 7,00

02 014 Magnus Skulason
Aradis f Brösarpsgården 6,60
TÖLT 6,5 (3) 7,0 (1) 6,5 (2) 6,67
TROT 7,5 (1) 7,5 (1) 7,5 (1) 7,50
WALK 5,5 (4) 5,5 (4) 6,0 (2) 5,67
CANT 6,5 (1) 6,5 (2) 6,5 (1) 6,50
TÖLT 6,5 (3) 7,0 (1) 6,5 (3) 6,67

02 018 Anna Stenbeck
Orri f Mörtö 6,60
TÖLT 7,0 (2) 7,0 (1) 6,5 (2) 6,83
TROT 7,0 (2) 7,0 (2) 7,0 (2) 7,00
WALK 6,0 (3) 6,0 (3) 5,5 (4) 5,83
CANT 6,0 (5) 6,5 (2) 6,5 (1) 6,33
TÖLT 7,0 (1) 7,0 (1) 7,0 (1) 7,00

04 023 Sara Rosenberg Asmussen
Saevar f Mosfellsbae 6,33
TÖLT 6,5 (3) 6,5 (4) 6,0 (4) 6,33
TROT 6,0 (5) 6,0 (5) 6,0 (5) 6,00
WALK 6,5 (2) 6,5 (2) 6,0 (2) 6,33
CANT 6,5 (1) 6,5 (2) 6,5 (1) 6,50
TÖLT 6,5 (3) 6,5 (4) 6,5 (3) 6,50

05 024 Caroline Poulson
Helgi f Stafholti 6,27
TÖLT 7,5 (1) 7,0 (1) 7,0 (1) 7,17
TROT 6,5 (3) 6,5 (4) 7,0 (2) 6,67
WALK 5,0 (5) 5,0 (5) 3,5 (5) 4,50
CANT 6,5 (1) 6,5 (2) 6,5 (1) 6,50
TÖLT 6,5 (3) 6,5 (4) 6,5 (3) 6,50

V5 Fyrgång Nökkvi Frá Efri-Raudalaek
Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra


A-final

01 051 Susanne Persson
Snotra f Holmeja 5,77
UTTA 6,0 (1) 5,7 (2) 5,6 (4)

02 040 Alberte Möller-San Pedro
Fruma f Kjartansstödum 5,67
UTTA 5,6 (4) 5,7 (2) 5,7 (2)

03 054 Stina Hauschildt
Bakkus f Móeidarhvoli 5,63
UTTA 5,7 (3) 5,3 (9) 5,9 (1)

04 045 Åsa Justad
Flugar f Njardvik 5,60
UTTA 5,4 (8) 5,8 (1) 5,6 (4)

04 056 Jennifer Fredriksson
Saedis f Kvistum 5,60
UTTA 5,9 (2) 5,4 (7) 5,5 (6)


B-Final

06 046 Ulrike Edin
Keillir f Pellagården 5,53
UTTA 5,6 (4) 5,5 (5) 5,5 (6)

07 038 Hanna Hermasson
Gola f Mörtö 5,50
UTTA 5,5 (6) 5,6 (4) 5,4 (9)

08 034 Josefin Ronnerhall
Saela f Norrkåsa 5,47
UTTA 5,5 (6) 5,4 (7) 5,5 (6)

09 061 Åsa Rydiander
Hrafnketill f Bråaskog 5,43
UTTA 5,4 (8) 5,5 (5) 5,4 (9)

10 047 Maria Sjögren Öhrn
Oski f Vimne 5,27
UTTA 5,3 (12) 4,8 (13) 5,7 (2)


11 035 Anna Almgren
Fakur f Lundby 5,13
UTTA 5,3 (12) 4,8 (13) 5,3 (11)

11 041 Ina Wenehult
Bangsi f Kungsbacka 5,13
UTTA 5,4 (8) 4,8 (13) 5,2 (13)

13 053 Anna-Lisa Lundkvist
Tekla f Bröden 5,10
UTTA 5,4 (8) 4,8 (13) 5,1 (14)

14 036 Hilde Klar
Draumur f Ekastorp 5,07
UTTA 5,0 (15) 5,1 (10) 5,1 (14)

14 043 Ann-Sofi Friberg
Felia f Väbylund 5,07
UTTA 5,1 (14) 4,8 (13) 5,3 (11)

16 044 Tindra Johansson
Draumur f Eriksås 4,90
UTTA 4,6 (22) 5,0 (11) 5,1 (14)

17 055 Hanna Nordestedt
Stemma f Skáneyland 4,87
UTTA 4,9 (17) 4,9 (12) 4,8 (17)

18 048 Paula Ericsson
Hrima f Skidbakka 4,73
UTTA 4,9 (17) 4,7 (19) 4,6 (19)

19 037 Ida Lindkvist
Gletta f Hynnenäs 4,63
UTTA 4,8 (20) 4,3 (23) 4,8 (17)

19 039 Carina Liljedahl
Hervar 4,63
UTTA 4,6 (22) 4,8 (13) 4,5 (20)

21 049 Annika Rydiander
Gullver f Bråaskog 4,57
UTTA 5,0 (15) 4,5 (20) 4,2 (22)

21 052 Ingrid Lindsten
Safir f Vänedal 4,57
UTTA 4,8 (20) 4,5 (20) 4,4 (21)

23 042 Marcus Henriksson
Rispa f Äppellunde 4,23
UTTA 4,9 (17) 4,4 (22) 3,4 (24)

24 050 Lisa Nilsson
Perla f Förhult 3,40
UTTA 3,3 (24) 3,3 (24) 3,6 (23)

V5 Fyrgång Nökkvi Frá Efri-Raudalaek
A-final
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra


01 051 Susanne Persson
Snotra f Holmeja 5,78
TÖLT 5,8 (2) 5,8 (3) 5,4 (5) 5,67
TROT 5,6 (2) 6,2 (1) 6,3 (1) 6,03
WALK 5,0 (5) 5,5 (2) 5,6 (2) 5,37
CANT 6,2 (1) 5,7 (1) 6,2 (2) 6,03

02 040 Alberte Möller-San Pedro
Fruma f Kjartansstödum 5,63
TÖLT 5,7 (4) 5,4 (5) 5,6 (4) 5,57
TROT 5,8 (1) 6,0 (2) 5,7 (2) 5,83
WALK 5,5 (3) 5,3 (3) 5,8 (1) 5,53
CANT 5,6 (3) 5,2 (4) 5,9 (3) 5,57

02 056 Jennifer Fredriksson
Saedis f Kvistum 5,63
TÖLT 5,9 (1) 6,0 (2) 6,1 (1) 6,00
TROT 5,6 (2) 5,3 (4) 5,6 (4) 5,50
WALK 5,7 (1) 5,7 (1) 5,5 (3) 5,63
CANT 5,5 (5) 5,3 (3) 5,3 (4) 5,37

04 045 Åsa Justad
Flugar f Njardvik 5,53
TÖLT 5,7 (4) 6,1 (1) 5,8 (3) 5,87
TROT 5,6 (2) 5,7 (3) 5,7 (2) 5,67
WALK 5,7 (1) 5,0 (5) 5,5 (3) 5,40
CANT 5,6 (3) 5,0 (5) 4,9 (5) 5,17

05 054 Stina Hauschildt
Bakkus f Móeidarhvoli 4,12
TÖLT 5,8 (2) 5,6 (4) 5,9 (2) 5,77
TROT 0,0 (5) 0,0 (5) 0,0 (5) 0,00
WALK 5,2 (4) 5,2 (4) 4,0 (5) 4,80
CANT 5,8 (2) 5,6 (2) 6,3 (1) 5,90


V5 Fyrgång Nökkvi Frá Efri-Raudalaek
B-Final
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra


06 034 Josefin Ronnerhall
Saela f Norrkåsa 5,63
TÖLT 5,6 (9) 5,8 (6) 5,7 (8) 5,70
TROT 5,6 (6) 5,7 (6) 5,7 (6) 5,67
WALK 5,7 (6) 6,0 (6) 5,6 (9) 5,77
CANT 5,5 (7) 5,2 (8) 5,4 (9) 5,37

06 038 Hanna Hermasson
Gola f Mörtö 5,63
TÖLT 5,8 (6) 5,7 (7) 5,9 (6) 5,80
TROT 5,6 (6) 5,6 (7) 5,3 (7) 5,50
WALK 5,7 (6) 5,2 (8) 6,3 (6) 5,73
CANT 5,6 (6) 5,1 (9) 5,8 (6) 5,50


08 046 Ulrike Edin
Keillir f Pellagården 5,44
TÖLT 5,7 (7) 5,6 (9) 5,8 (7) 5,70
TROT 5,3 (9) 5,3 (9) 5,3 (7) 5,30
WALK 5,6 (8) 5,4 (7) 5,8 (7) 5,60
CANT 5,4 (9) 4,8 (10) 5,3 (10) 5,17

09 061 Åsa Rydiander
Hrafnketill f Bråaskog 5,37
TÖLT 5,7 (7) 5,7 (7) 5,5 (9) 5,63
TROT 5,4 (8) 5,4 (8) 5,2 (9) 5,33
WALK 5,2 (10) 5,0 (10) 4,9 (10) 5,03
CANT 5,5 (7) 5,3 (7) 5,7 (7) 5,50

10 047 Maria Sjögren Öhrn
Oski f Vimne 5,24
TÖLT 5,0 (10) 4,8 (10) 5,4 (10) 5,07
TROT 5,0 (10) 5,2 (10) 4,8 (10) 5,00
WALK 5,4 (9) 5,2 (8) 5,7 (8) 5,43
CANT 5,2 (10) 5,6 (6) 5,6 (8) 5,47


T8 Tölt Mjölnir frá Dalbae
Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra


A-final

01 056 Jennifer Fredriksson
Saedis f Kvistum 5,97
UTTA 6,4 (1) 5,6 (2) 5,9 (1)

02 068 Åsa Justad
Randver f Gudenådalen 5,77
UTTA 5,8 (3) 5,6 (2) 5,9 (1)

03 038 Hanna Hermasson
Gola f Mörtö 5,73
UTTA 5,7 (6) 5,8 (1) 5,7 (3)

04 061 Åsa Rydiander
Hrafnketill f Bråaskog 5,70
UTTA 5,8 (3) 5,6 (2) 5,7 (3)

05 053 Anna-Lisa Lundkvist
Tekla f Bröden 5,53
UTTA 5,6 (7) 5,5 (5) 5,5 (5)


B-Final

06 062 Marie Agace
Hrönn f Hemmesta 5,43
UTTA 5,9 (2) 4,9 (14) 5,5 (5)

07 046 Ulrike Edin
Keillir f Pellagården 5,40
UTTA 5,6 (7) 5,1 (13) 5,5 (5)

08 049 Annika Rydiander
Gullver f Bråaskog 5,37
UTTA 5,8 (3) 5,3 (9) 5,0 (13)

09 043 Ann-Sofi Friberg
Felia f Väbylund 5,30
UTTA 5,3 (11) 5,3 (9) 5,3 (10)

10 034 Josefin Ronnerhall
Saela f Norrkåsa 5,27
UTTA 5,0 (14) 5,4 (6) 5,4 (8)


11 052 Ingrid Lindsten
Safir f Vänedal 5,23
UTTA 5,2 (12) 5,4 (6) 5,1 (12)

12 041 Ina Wenehult
Bangsi f Kungsbacka 5,20
UTTA 5,4 (10) 5,2 (12) 5,0 (13)

12 057 Tanja Zabel
Mökkur f Stóru-àsgerisá 5,20
UTTA 4,9 (15) 5,4 (6) 5,3 (10)

14 060 Sara Lenander
Vidar f Magletorp 5,17
UTTA 5,5 (9) 5,3 (9) 4,7 (16)

15 047 Maria Sjögren Öhrn
Oski f Vimne 4,93
UTTA 5,2 (12) 4,6 (17) 5,0 (13)


16 040 Alberte Möller-San Pedro
Fruma f Kjartansstödum 4,87
UTTA 4,5 (20) 4,7 (16) 5,4 (8)

17 036 Hilde Klar
Draumur f Ekastorp 4,83
UTTA 4,9 (15) 4,9 (14) 4,7 (16)

18 048 Paula Ericsson
Hrima f Skidbakka 4,30
UTTA 4,6 (19) 3,8 (21) 4,5 (19)

19 059 Emelie Arnesten
Herbert f Erikstorp 4,27
UTTA 4,9 (15) 3,5 (22) 4,4 (20)

20 035 Anna Almgren
Fakur f Lundby 4,23
UTTA 4,8 (18) 3,3 (24) 4,6 (18)

20 050 Lisa Nilsson
Perla f Förhult 4,23
UTTA 4,4 (22) 4,0 (20) 4,3 (21)

22 042 Marcus Henriksson
Rispa f Äppellunde 4,17
UTTA 4,3 (23) 4,4 (18) 3,8 (22)

23 037 Ida Lindkvist
Gletta f Hynnenäs 3,93
UTTA 4,2 (24) 4,1 (19) 3,5 (24)

23 055 Hanna Nordestedt
Stemma f Skáneyland 3,93
UTTA 4,5 (20) 3,5 (22) 3,8 (22)

--- 063 Dorte Gram
Steinar f Stenholt DISKVALIFICERAD
UTTA 0,0 (25) 0,0 (25) 0,0 (25)
--- 058 Hanna Lundstedt
Jarpur Struken


T8 Tölt Mjölnir frá Dalbae
A-final
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra


01 068 Åsa Justad
Randver f Gudenådalen 5,97
VÄNS 5,8 (2) 6,2 (1) 5,9 (2) 5,97
HÖGE 5,8 (2) 6,1 (1) 6,0 (1) 5,97

02 056 Jennifer Fredriksson
Saedis f Kvistum 5,95
VÄNS 6,0 (1) 5,9 (2) 6,1 (1) 6,00
HÖGE 6,0 (1) 5,7 (5) 6,0 (1) 5,90

03 038 Hanna Hermasson
Gola f Mörtö 5,80
VÄNS 5,8 (2) 5,8 (3) 5,6 (6) 5,73
HÖGE 5,8 (2) 6,0 (2) 5,8 (3) 5,87

04 052 Ingrid Lindsten
Safir f Vänedal 5,73
VÄNS 5,7 (4) 5,8 (3) 5,7 (4) 5,73
HÖGE 5,7 (4) 5,8 (3) 5,7 (4) 5,73

05 034 Josefin Ronnerhall
Saela f Norrkåsa 5,69
VÄNS 5,6 (6) 5,6 (6) 5,9 (2) 5,70
HÖGE 5,6 (6) 5,7 (5) 5,7 (4) 5,67

06 061 Åsa Rydiander
Hrafnketill f Bråaskog 5,67
VÄNS 5,5 (7) 5,7 (5) 5,6 (6) 5,60
HÖGE 5,7 (4) 5,8 (3) 5,7 (4) 5,73

07 053 Anna-Lisa Lundkvist
Tekla f Bröden 5,49
VÄNS 5,7 (4) 5,4 (7) 5,7 (4) 5,60
HÖGE 5,5 (7) 5,3 (7) 5,3 (7) 5,37


T8 Tölt Mjölnir frá Dalbae
B-Final
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra


06 034 Josefin Ronnerhall
Saela f Norrkåsa 5,64
VÄNS 5,6 (9) 5,7 (8) 5,5 (8) 5,60
HÖGE 5,6 (9) 5,7 (6) 5,7 (6) 5,67

06 052 Ingrid Lindsten
Safir f Vänedal 5,64
VÄNS 5,7 (7) 5,8 (6) 5,3 (9) 5,60
HÖGE 5,7 (7) 5,7 (6) 5,6 (7) 5,67

08 062 Marie Agace
Hrönn f Hemmesta 5,57
VÄNS 5,7 (7) 5,5 (9) 5,6 (6) 5,60
HÖGE 5,7 (7) 5,6 (8) 5,3 (9) 5,53

09 049 Annika Rydiander
Gullver f Bråaskog 5,47
VÄNS 5,8 (6) 5,8 (6) 4,8 (10) 5,47
HÖGE 5,8 (6) 5,3 (9) 5,3 (9) 5,47

10 043 Ann-Sofi Friberg
Felia f Väbylund 5,25
VÄNS 5,0 (10) 5,1 (10) 5,6 (6) 5,23
HÖGE 5,2 (10) 5,1 (10) 5,5 (8) 5,27


Stallspalt
2013-04-25
Ändrat datum för betessläpp

2013-04-25
Vill du rida för Sigurdur Sigurdarson?

2013-04-14
Reflektioner från Brösarpsgårdens Islandshästakademi

2013-03-27
Dags för Brösarpsgårdens Islandshäst Akademi steg 2

2013-03-10
Ny medarbetare sökes/praktikplats

2013-03-10
Resultat från Skånes islandshästyra

Sida << 31 32 33 34 35 >>